Sabit Fiyatlı Kargo
Haftanın her günü Canlı Destek
media

Herkese yeniden merhaba! Bu yazımızda karakalem kumaş çalışması yapacağız. Bu çalışma ile kumaş, kâğıt gibi materyallere kırışık vermeyi ve bu kırışıkları gölgelendirmeyi öğreneceksiniz. Bunun yanında daha önce de yaptığımız gölge dağıtma işlemini pekiştireceğiz. Her şey sizin hayal gücünüzün elinde. Kendinizi serbest bırakın, kuralların dışına çıkın ve daha detaylı bir anlatım için @polikrami Youtube kanalına abone olarak videoyu izlemeyi unutmayın.


Gerekli Malzemeler


4H, 3B ve 5B dereceli kalemler

Kâğıt

Silgi

Pamuklu çubuk


Araştırma Çizgileri


İlk adımımız tabii ki araştırma çizgileri. Ortadan bükülmüş bir kumaş çizeceğimiz için bir biriyle çakışan iki üçgen çizerek araştırma çizgilerimizi tamamlıyoruz.Üçgenlerin birleştiği yerde kumaş büküleceği için o kısma kırışıkları yapmaya başlıyoruz. Bunu yaparken aklınıza baston şekerin üzerine yaptığımız kırmızı şeritler gelsin.Daha sonra kumaşın geniş kısımlarını çiziyoruz.


taslak


Taslak çizimimiz bu şekilde görünmeli. Aynı kırışıkları yapmak zorunda değilsiniz. İçinizden geldiği gibi davranın.Taslağımız bittikten sonra araştırma çizgilerimizi siliyoruz.Ardından çizgilerimizi belirginleştiriyoruz.Daha sonra kumaşın geniş kısımlarına dalgalar ekliyoruz.Aynı şekilde alt kısma da.Tam ortada bükülü kısma da minik kırışıklar ekliyoruz.


Gölgeleme


Ardından 3B dereceli kalem ile gölgeleme işlemimize başlıyoruz.Gölgeleme işlemlerine geçince peçete kullanmayı ihmal etmiyoruz.Eklediğimiz minik çizgileri de gölgelendiriyoruz.Daha sonra geniş kısma geçiyoruz.Oluşturduğumuz dalgaları gölgeliyoruz.Çalışmamız bu şekilde görünmeli.Daha sonra alt kısmı gölgelemeye başlıyoruz.
Alt kısmı da bu şekilde gölgeledik. 


Gölge Dağıtma


Ardından pamuklu çubuğumuzla gölgelerimizi dağıtıyoruz. Ancak bunu yaparken her yere dağıtmamaya gayret edin.


Sadece gölgeli yerleri dağıtarak alt kısımdaki gölgeleri de dağıtıyorum.Son olarak gölge dağıtma işlemi sırasında silikleşen çizgilerimizi 5B dereceli kalem ile bastırmadan tazeliyorum. Her bir çizginin üstünden geçmeyin bazı çizgiler yumuşak kalsın.Karakalem Kumaş Çalışması


Resmimizin bitmiş hali bu şekilde. Bir sonraki çalışmada görüşmek üzere.


Yaptığınız çalışmaları @polikrami_com instagram hesabını etiketleyerek bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla içerik için @polikrami Youtube kanalına abone olmayı ve videolarımızı izlemeyi unutmayınız. Çalışmalarda kullanılan ürünlere www.polikrami.com adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili ürünler
Yorumlar: 0

Yorum yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanamaz, gerekli alanlar işaretlenmiştir.*